Owlerton greyhound cards for Friday and Saturday, January 8 and 9

Owlerton Greyhound Stadium
Owlerton Greyhound Stadium
0
Have your say

Weekend runners at Owlerton-

* Owlerton tonight - (Fri, Jan 8) 18:39 500m Flat (A7) 1 Broomhill Bliss; 2 Sarahs Crystals​: 3 Bentons Bell; 4 Galtee Moon; 5 Odell Boulevard; 6 Brought Justice.

18:16 660m Flat Handicap 1 Nerdy; 2 Maybe Green; 3 Ballymac Paris; 4 Ballistic Impact; 5 vanjohn; 6 Slow Down Tina.

19:11 500m Flat (A3): 1 Derryhogan Wizzy; 2 Liosgarbh club; 3Herbert Golden; 4 Big Bad Man; 5 Slaneyside Heany; 6 Smudgey.

19:27 500m Flat (A4): 1 Mercury Bruno; 2 Head It On Cheeky; 3 Glenbook Rose; 4 Delivery Boy; 5 Shellys Opinion; 6 Brosna Buddy.

19:43 500m Flat (A2) 1 Droopys Dominici; 2 Chien Noir; 3 Gello Lilo; 4 Roedhelmfirebird; 5 Ulster Ypress; 6 Swift Aideen.

19:58 280m Flat (D4) 1 Unique Trigger; 2 Pretty Boots; 3 Quack Quack ; Doris Golden; 5 Russelena Miley; 6 Traffic Kid.

7 20:14 500m Flat (A3) 1 Corrin Josie; 2 Swift Metro; 3 Mattersey Milly; 4 Dean; 5 Stepaside Haribo; 6 Droopys Trieste.

20:31 500m Flat (A2) 1 Windy Express; 2 Farloe Express : 3 Big Thrill; 4 Its Jack; 5 Swift Enfield; 6 Adraville Scart.

20.47 500m Flat (A4) 1 El Pixie; 2 Gaelic Ramble; 3 Banbas Princess; 4 BridgetsCourt; 5 Screech; 6 Iconic Shadrach.

21.02 500m Flat (A1): 1 Muzzle It Mart; 2 Boozed Annie; 3 Geelo Brenny; 4 Whats Her Name; Mustang Persuit; 6 Rhoden Sky.

21:17 500m Flat (A1) 1 Hollinsend Boy; 2 Princess Sofia; 3 Sharrons Wonder; 4 Swift Typhoon; 5 Kilpatrick Ted; 6 Ellas Treasure.

21:33 500m Flat (A5) 1 Lookforthbolt; 2 Bobs Big Ten; 3 Russelena Rita; 4 Turbo Ernie; 5 Smokin Joey; 6 Velvet Lady.

21:50 280m Flat (D2) 1 Rosies Lary; 2 Coles Hawk; 3 Russanda Peachy; 4 GeeloOnesie; 5 Rock Island Java; 6 Shes Mas.

22:07 500m Flat (A5): 1 Cheetham Rose; 2 Sasa Papin : 3 Marinas Lord; 4 Miss Glamour; 5 Renaboula Royal 6 Iconic Bella

22:23 500m Flat (A8) 1 Curra Lady; 2 Yorkshire Raider : 3 Storming Isi Lil; 4 Derrymoyle Lily; 5 Stunning Buster; 6 Meagans Hope

22:40 500m Flat (A4) 1 Swift Dixie; 2 Alaska; 3 Unique Boycie; 4 Farnley Rhino; 5 Macs Chariot; 6 Admidus City

* Tomorrow- 19:25 500m Flat (A7) 1 Coloured Sonic; 2 Cimla Paridise; 3 Smart Cookie; 4 Drama Star; 5 Ben Golden; 6 Slaneyside Pearl

19:40 500m Hurdle Handicap 1 Whinmoor Vixen; 2 Whinmoor Dasher; 3 Cant Change It; 4 Come On Holly; 5 Mineola Aunty; 6 Burgandy Bob

19:55 280m Flat (D4) 1 Delwood Trilogy; 2 Wentworth Pixie; 3 Were mad; 4 Russelena Bonnie; 5 Unique Denzil; 6 Nina Nina

20:10 500m Flat (A1) 1 Black Limo; 2 Pacos Girl; 3 Dinzeo; 4 Razldazl Godsend; 5 Swift America; 6 Ballymac Bart

20:25 280m Flat (D2) 1 Toehead Rocket; 2 Bayside Red; 3 Ballymac Rupert; 4 Kerelight Rebel; 5 Yum Yum; 6 Roedhelmrockstar

20:40 500m Flat (A6) 1 Miss Atomic Bomb; 2 Magna Ron; 3 West Indian; 4 Tolerton Thomas; 5 Iconic Lisa; 6 Slaneyside Bolt

20:55 280m Flat (A6) 1 Is It Time; 2 My Roisen; 3 Russelena Ronnie; 4 Unique Cassandra; 5 Swift Darius; 6 Ola Triangle

21:10 500m Flat (A3) 1 Droopys Beach; 2 Boozed Flame; 3 Emmas Wit Shaddow; 4 Jolly Ringer; 5 Beretta Hawk; 6 Droopys Yale

21:25 500m Flat (A4) 1 Isnt That Nice; 2 Vera Vang; 3 Yahoo Siobhan; 4 Headford Dan; 5 Stanton Cimla; 6 Woe Sandie

21:40 500m Flat (A5) 1 Hi I Amber; 2 Cimla Quinta; 3 Whinmoor Comet; 4 Aero Kinetic; 5 Lindrick Ronnie; 6 Cheap Timber

21:55 500m Flat (A5) 1 Hit the Bend; 2 You Da Man; 3 Confident Zenia; 4 Thomas Golden; 5 Double Douchess; 6 Geneva Jazz

22:10 500m Flat (A4) 1 Trip To Tour; 2 Grease Lightning; 3 Yahoo Johnny; 4 Yahoo Trish; 5 Cheeky Lassie; 6 Droopys Mission

22:25 500m Flat (A2) 1 Blissful Kate; 2 Raggy Star; 3 Glenroe Panther; 4 Russanda Ronan; 5 Swift Dickens; 6 Kildare Acer

22:40 500m Flat (A5) 1 Newlodge Caitlin; 2 Dunbolg Cygnus; 3 Tanora; 4 Swidt Fantasia; 5 Southpaw Outlaw; 6 Ushers Ash